top of page
Zdjęcie WhatsApp 2024-05-17 o 13.36.21_3c96b2f4(1).jpg

NASZA HISTORIA

Apteki Hibiskus to Rodzinna firma farmaceutyczna!

To nie tylko miejsca świadczenia usług farmaceutycznych, to miejsca z pasją i oddaniem dla zdrowia naszych pacjentów.

Nasza historia rozpoczęła się na Warmii, gdzie magister farmacji Wiesława Bohm-Rzoska i doktor nauk ekonomicznych Edward Bohm postanowili zrealizować swoje marzenie o Aptece  miejscu, które łączyłoby troskę o zdrowie pacjenta z wiedzą farmaceutyczą.

Pierwsza apteka Hibiskus została otwarta przez Wiesławę Bohm-Rzoską w 1989 roku w Biskupcu pod nazwą Apteka Stara.

Była jedna z pierwszych koncesji na Aptekę prywatną  w Polsce wydana przez Ministra Zdowia i Opieki Medycznej i była to jedyna Apteka w Biskupcu.

Wiedza farmaceutyczna, zaangażowanie i troska o zdrowie lokalnej społeczności sprawiły, że Apteka „Stara” szybko zyskała uznanie i zaufanie pacjentów.

Apteka zlokalizowana jest w zabytkowej kamieniczce z 1859 roku, specjalnie wybudowanej na potrzeby apteki. Miejsce to emanuje historią i tradycją.

 

Na bazie doświadczeń , oraz zaufania jakie zdobyliśmy wśród pacjentów , którzy zjeżdżali do apteki z całego województwa warmińsko-mazurskiego otworzyliśmy drugą aptekę w Biskupcu praz dwie apteki w Olsztynie.

Kolejnym krokiem w rozwoju naszej firmy było otwarcie pierwszej w Warszawie apteki na Bródnie na ul. Kondratowicza pod nazwą „Apteka Hibiskus”.

Wspaniały zespół apteczny pod kierownictwem magistra farmacji Magdaleny Sławiskiej zjednał sobie serca pacjentów z całej Warszawy i okolic.

Dziś z dumą informujemy, że  Apteki Hibiskus są obecne w pięciu województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim i małopolskim. To 33 lokalizacje, w których zatrudniamy ok 240 osób.

Ale dla nas nie liczy się tylko zasięg geograficzny.

To, co naprawdę nas wyróżnia, to serce, które wkładamy w każdą usługę, jaką świadczymy.

Nasza pasja sprawia, że jesteśmy nie tylko aptekami, ale również miejscem wsparcia, wiedzy i opieki dla naszych pacjentów.

bottom of page